Talvikokouksen päätöksiä

Yhdistyksen talvikokous päätti yhdistyksen nykyisen puheenjohtajan, sihteerin ja johtokunnan jatkamisesta edelleen vuonna 2022. Kokouksessä käytiin läpi ja kokous hyväksyi yhdistyksen toimintakertomuksen vuodelta 2021 sekä toiminta- ja taloussuunnitelman vuodelle 2022.

Taloussuunnitelman 2022 pohjalta yleinen kokous päätti vuosittaisten jäsenmaksujen maltillisesta korotuksesta vuodelle 2022. Jäsenmaksu kaudelle 2022-2023 on 45e (yli 75-vuotiaat jäsenet ovat yhdistyksen sääntöjen mukaan vapautettu jäsenmaksusta), maanomistajajäsenmaksu 25e, muut maksut pidettiin ennallaan: liittymismaksu 400e, vuosikortti 120e, päiväkortti 20e, uudelleenliittyjät 200e. Pienpetopyynti yhdistyksen jäsenen kanssa maksutonta. Vieraskortilla pyytäville ei lajikohtaisia rajoituksia, vieraskorttilainen pyytää mukana olevan yhdistyksen jäsenen kiintiöstä, vuosikorttilainen saa yhdistyksen jäsenen kiintiöoikeuden.

Lisäksi yleinen kokous päätti valioituneiden koirien tai arvokisoissa menestyneiden palkitsemisesta. Lista valioituneista koirista julkaistaan vuosittain toimintakertomuksen yhteydessä.