Talvikokouksen päätöksiä

Talvikokous kokoontui 15.3.2023 Jahtimajalla. Kokous päätti yksimielisesti Vetelin Erän puheenjohtajana jatkavan Juha Mansikka-aho ja sihteerinä Miika Pajukangas. Johtokunta jatkaa viimevuotisessa kokoonpanossa lisänä Johtokuntaan valittu Ida Lindholm.

Kokouksessa käytiin läpi ylijäämäinen vuoden 2022 tilinpäätös, toimintakertomus sekä vuoden 2023 toimintasuunnitelma- ja talousarvio. Kokous vahvisti vuonna 2023 kerättäviksi maksuiksi samat kuin edellisvuonna:

Jäsenmaksu 45e (yli 75-vuotiaat vapautettu), maanomistajat 25e, liittymismaksu 400e, uudelleenliittyjät 200e.

Vierasmaksuista päätettiin: Vuosikortti 120e, päiväkortti 20e. Pienpetopyynti yhdistyksen jäsenen kanssa maksutonta. Vieraskortilla pyytävälle ei saaliskohtaisia rajoituksia, pyytää yhdistyksen jäsenen saaliskiintiöstä. Vuosikorttilainen saa yhdistyksen jäsenen suuruisen saaliskiintiön. Alle 15-vuotias yhdistykseen kuuluvan huoltajan kanssa ei tarvitse päiväkorttia, metsästää huoltajan saaliskiintiöstä.

Kokouksessa palkittiin valioituneiden koirien omistajat:

Harapakan Kaisa om. Tanja ja Tuomo Hirvi, Harapakan Kajo om. Miska Järvelä, Jolopin Eca om. Pertti Koivisto.

Valioituneiden koirien palkitseminen. Omistajat Pertti Koivisto, Tanja Hirvi ja Miska Järvelä.